Znamy pierwszych finalistów otwartych kwalifikacji Polskiej Ligi Esportowej JESIEŃ 2018. Po fenomenalnych spotkaniach Czeska Husaria oraz Żabki z Warszawki zakwalifikowali się do dalszych etapów zmagań.

Czeska Husaria otworzyła sezon JESIEŃ 2018 Polskiej Ligi Esportowej pięknym zwycięstwem przeciwko Resident Sleeper. Spotkania były całkiem wyrównane, choć zakończyły się wynikiem 2:0. Gracz górnej alei Bartosz „Sater” Szabliński dwoił się i troił, by stawić opór Pawłowi „Czekoladowi” Szczepanikowi i spółce. Niestety, Husaria wręcz szarżowała po Summoners Rift zdobywając kolejne smoki i wzmocnienia. Genialny macro gaming w wykonaniu Marcina „Behave” Pawlaka przeważył szalę zwycięstwa dla jego drużyny.

  • Czeska Husaria 2:0 Resident Sleeper
    1# mapa 20:21; 2# mapa 25:18

Drugie spotkanie odbyło się pomiędzy Żabkami z Warszawki a Złodziejami Medalionów. Pierwsza mapa została dosłownie zdominowana przez Radka „Retooxa” Woźniaka i jego drużynę. Perfekcyjne zgranie oraz bardzo płynne przemieszczanie się całej piątki po Summoners Rift zaowocowały zwycięstwem. Złodzieje jednak, po porażce, pozbierali się prędko. Druga mapa należała do nich. W idealnym momencie zaatakowali graczy Żabek, którzy zmęczeni po zabiciu Barona, nie potrafili się obronić. W ten sposób, mimo pozornej dominacji ekipy z Warszawki, to właśnie ich przeciwnicy zniszczyli Nexus. Ostatnie starcie rozwiało wszelkie wątpliwości. Marcin „Warszi” Surała, za sterami Syndry, dosłownie wskoczył do bazy przeciwników. Następnie płazy, uzbrojone we wzmocnienie Barona, otworzyły sobie drogę do zamkniętych kwalifikacji Polskiej Ligi Esportowej JESIEŃ 2018.

  • Żabki z Warszawki 2:1 Złodzieje Medalionów
    1# mapa 18:7; 2# mapa 22:27; 3# mapa 18:16

Wiadomo już, że w zamkniętych kwalifikacjach Polskiej Ligi Esportowej sezonu JEZIEŃ 2018 zobaczymy Czeską Husarię oraz Żabki z Warszawki. O tym, które z pozostałych drużyn dołączą do tej dwójki, dowiemy się już 10 września.

Obejrzyj VOD na ESPORTNOW